Wielkopolska: Usłyszał zarzuty za potrącenie rowerzystki i ucieczkę

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Mieszkaniec gminy Wronki usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego: miał potrącić nastoletnią rowerzystkę, pomóc jej odstawić rower i… uciec z miejsca zdarzenia. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.

21 września około godziny 22.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Nowowiejskiej we Wronkach.
– Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Fiat Bravo podczas włączania się do ruchu potrącił nastolatkę, która jechała rowerem po chodniku – wyjaśnia asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. – Kierowca zatrzymał się, pomógł odstawić 14-latce rower, jednak po chwili odjechał z miejsca zdarzenia. Po przewiezieniu rowerzystki do szpitala przez pogotowie ratunkowe okazało się, że nastolatka doznała obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy.

Policjanci ustalili więc dane właściciela samochodu i pojechali do niego – jednak nikogo nie zastali. Ale przed budynkiem znajdował się samochód, który brał udział w wypadku, więc funkcjonariusze wykonali jego oględziny i zabezpieczyli pojazd do celów procesowych.

22 września podejrzany o spowodowanie wypadku przyszedł do Komisariatu Policji we Wronkach i został przesłuchany.
– Usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego oraz ucieczki z miejsca zdarzenia – mówi as. Sandra Chuda. – Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Postępowanie w sprawie prowadzą kryminalni z Komisariatu Policji we Wronkach. W przypadku ucieczki z miejsca wypadku, sprawca musi liczyć się z zaostrzonym wymiarem kary.

Konsekwencje poniesie też poszkodowana 14-latka, ponieważ jazda rowerem po chodniku jest wykroczeniem. Policjanci będą więc też prowadzili czynności w związku z podejrzeniem popełnienia przez nieletnią czynu karalnego.