sobota, 24 lutego, 2024

Wielkopolska: Trzech nastolatków podejrzanych o kradzież i zniszczenie skuterów

Czarnkowscy kryminalni zatrzymali trzech nastolatków w wieku 14-15 lat, podejrzanych o kradzież trzech skuterów. Zrobili to po to, by sobie pojeździć, a gdy dwa z nich zniszczyli, to porzucili je w lesie.

Policjanci zostali poinformowani o kradzieży dwóch skuterów wartości 2500 zł pod koniec sierpnia. Pojazdy zostały skradzione sprzed bloków na terenie Czarnkowa.

– Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że za kradzieżami stoją ci sami sprawcy, którzy w lipcu br. działając w podobny sposób również ukradli motorower za ponad 1000 złotych – wyjaśnia Karolina Górzna-Kustra z czarnkowskiej policji. – Po przeanalizowaniu zebranych w sprawie informacji i zabezpieczeniu dowodów mundurowi na początku września br. przeprowadzili z trzema mieszkańcami Czarnkowa w wieku 14-15 lat czynności dotyczące kradzieży. Nieletni skradzionymi skuterami jeździli po lasie dla zabawy. Kiedy jednoślady w wyniku niewłaściwego użytkowania uległy zniszczeniu postanowili dwa z nich porzucić w lesie na obrzeżach Czarnkowa. Jeden z motorowerów został rozmontowany na części.

Policja przekaże materiały sprawy do sądu rodzinnego i nieletnich, nastolatkowie więc będą musieli ponieść konsekwencje swojego zachowania. Niewykluczone również, że ich opiekunowie prawni będą musieli pokryć spowodowane przez nastolatków straty finansowe – a oszacowano je na około 4000 zł.

Strona głównaCzarnkówWielkopolska: Trzech nastolatków podejrzanych o kradzież i zniszczenie skuterów