08.06.2020 - Poznan Test Go Pobieranie wymazow Koronawirus 12 WBOT Fot. DWOT

Wielkopolska: Trwają prace nad organizacją punktów szczepień masowych w regionie

105 propozycji punktów szczepień masowych, w tym szpitale powiatowe, hale sportowe, stadiony i domy kultury zgłosiły jednostki samorządu terytorialnego do wojewody wielkopolskiego.

Większość z nich przeszła już pomyślnie weryfikację przez służby wojewody. Wśród proponowanych miejsc są m.in. Stadion Miejski w Poznaniu, Dom Kultury w Stęszewie, Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji, Arena Ostrów, Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach oraz I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu.

Do 11 kwietnia powstanie lista punktów szczepień masowych spełniających wymogi podstawowe.
– Współpraca rządu z samorządami w kwestii organizacji punktów szczepień masowych ma na celu przyspieszyć realizację Narodowego Programu Szczepień, który jest teraz jedyną szansą na powrót do normalności – wyjaśnia wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki, wykaz propozycji punktów został już przekazany do Narodowego Funduszu Zdrowia Oddział w Poznaniu, Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu z prośbą o zaopiniowanie zgłoszonych propozycji pod względem sanitarno-epidemiologicznym oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

WUW

 

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze