Wielkopolska: Tragiczny wypadek na S5. Jedna osoba nie żyje

wypadek, S5 fot. policja Gniezno

Zderzenie dwóch lawet, z których jedna staranowała barierki i wylądowała w rowie – oraz jednak ofiara śmiertelna. To bilans wypadku na S5 w kierunku Bydgoszczy, do którego doszło między węzłami Wierzyce i Łubowo.

Wypadek miał miejsce 18 sierpnia około godziny 17.45, jak poinformowała gnieźnieńska policja. „Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, podczas załadunku pojazdu na lawetę doszło do śmiertelnego potrącenia 27-letniego gnieźnianina zajmującego się załadunkiem pojazdu. W chwili obecnej funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora ustalają przyczyny wypadku” – poinformowali funkcjonariusze.

27-letni gnieźnianin właśnie ładował uszkodzony samochód na lawetę stojąc na pasie awaryjnym, gdy od strony Poznania uderzyła w niego kolejna laweta, która po zderzeniu wypadła z jezdni, staranowała barierki i wpadła do rowu.

Na miejsce wypadku, oprócz policji, przyjechali strażacy z OSP Łubowo, OSP Czerniejewo oraz JRG Gniezno. Strażacy podjęli reanimację poszkodowanego 27-latka – niestety, nie udało im się go uratować.

Z powodu wypadku droga była zablokowana przez kilka godzin, utworzył się też potężny korek. Jednak, jak podkreślili strażacy z OSP Czerniejewo, kierowcy wzorcowo utworzyli korytarz życia, dzięki czemu strażacy szybciej dotarli na miejsce wypadku.