Wielkopolska: Tragiczny wypadek na DK15. Dwie osoby nie żyją, lądował śmigłowiec LPR

wypadek fot. OSP Koźmin Wlkp.

Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 15 między Koźminem Wielkopolskim a Wałkowem. Jedna osoba zginęła na miejscu, druga zmarła w szpitalu. Dwie kolejne, w tym 13-letnie dziecko, znajdują się w szpitalach.

Jak informuje OSP Koźmin Wielkopolski, do wypadku doszło 26 sierpnia przed godziną 17.00 na drodze krajowej nr 15. Volkswagen jadący od strony Jarocina, za którego kierownicą siedział 76-latek, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z land roverem.

Na miejscu zmarła 72-letnia pasażerka volkswagena, a kierowca samochodu i podróżujący z nimi 13-latek trafili do szpitala. Dziecko przewiózł śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, 76-latek przewieziony do szpitala także zmarł.

Na miejsce wypadku jako pierwsi dotarli strażacy z OSP Koźmin Wlkp., którzy stwierdzili, że jedna z osób biorących udział w zdarzeniu wymagała wykonania dostępu przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych.
„Niestety, mimo wysiłku ratowników i strażaków jedna z osób biorących udział w zdarzeniu poniosła śmierć na miejscu” – poinformowali strażacy. – „Pozostałe 3 osoby zostały przetransportowane do szpitali w Kaliszu, Ostrowie i Krotoszynie. Podczas czynności prowadzonych przez Policję dotarła do Nas informacja o śmierci kolejnej osoby biorącej udział w zdarzeniu”.

Po zakończeniu czynności prowadzonych przez techników policyjnych wraki pojazdów zostały usunięte przez pomoc drogową.