Wielkopolska: Tragedia na kempingu. Nie żyje kobieta w ciąży

fot. pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Potrzanowo pod Skokami. U przebywającej tam pod namiotem kobiety w ciąży doszło do zatrzymania krążenia. Strażacy i ratownicy medyczni robili, co mogli, ale nie udało się jej uratować.

Wszystko wydarzyło się 19 sierpnia, kilka minut po godzinie 23.00, jak relacjonują strażacy z OSP Skoki. Z nieznanych powodów u kobiety w ciąży, która przebywała w Potrzanowie na kempingu, pod namiotem, doszło do zatrzymania krążenia. Wezwano do niej pomoc, a ponieważ karetka jechała z Wągrowca, dyspozytor medyczny poprosił o wsparcie strażaków z OSP Skoki.

„Jako pierwsze na miejsce zdarzenia dojechały, równo z Zespołem Ratownictwa Medycznego, zastępy OSP Skoki” – informują strażacy-ochotnicy. – „Ratownicy medyczni oraz strażacy natychmiast rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową kobiety w celu przywrócenia funkcji życiowych. Kierownik ZRM podjął decyzję o transporcie poszkodowanej do wągrowieckiego szpitala, prowadząc ciągłą resuscytację. W tym celu jeden ze strażaków pojechał karetką pogotowia jako wsparcie dla ratowników w prowadzeniu RKO”.

Pacjentka dotarła na SOR szpitala w Wągrowcu już po północy. Jak informuje portal „Wągrowiec Nasze Miasto”, walka o jej życie trwała półtorej godziny, ale niestety, nie powiodła się. Tak kobieta, jak i jej dziecko zmarli. Przyczynę śmierci wyjaśni sekcja zwłok.