Obiady dla bohaterów fot. WBOT

Wielkopolska: Terytorialsi w akcji „Obiady dla Bohaterów”

Żołnierze wielkopolskiej „Dwunastki” od początku pandemii SARS CoV-2 wspierają kombatantów. Ponownie zaangażowali się w akcję „Obiady dla bohaterów” i dostarczają żywność do ich domów na terenie wielkopolski. Pomagają im harcerze.

Organizatorami akcji „Obiady dla Bohaterów” są: Fundacja Nie Zapomnij o Nas, Stowarzyszenie Odra-Niemen (oddział wielkopolski) oraz Stowarzyszenie im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego. Do pomocy włączyli się również harcerze ZHP i ZHR. Przedsięwzięcie ma charakter ogólnopolski.

W ramach akcji żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczają ciepłe posiłki zasłużonym seniorom oraz utrzymują z nimi kontakt telefoniczny, by monitorować ich potrzeby. Od początku pandemii koronawirusa, terytorialsi starają się zapewnić pomoc weteranom, by nie narażać ich na kontakt z wirusem. Żołnierze dostarczają im leki, robią zakupy i przede wszystkim poświęcają czas na rozmowę, bo seniorom najbardziej doskwiera samotność.

– Kombatanci są dla nas bardzo ważni – tłumaczy płk Rafał Miernik, dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. – Znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o potencjalne zakażenie koronawirusem. Specjalnie z myślą o nich, już na początku pandemii, utworzyliśmy w brygadzie zespół do spraw kombatantów w województwie wielkopolskim oraz lubuskim, by sprawdzać ich potrzeby.

W Wielkopolsce działania zespołu ds. kombatantów koordynuje szer. Marcin Mrówka
– Ciepły posiłek jest dla naszych bohaterów znakiem, że ktoś o nich pamięta i docenia ich poświęcenie dla Ojczyzny w przeszłości – mówi. – Dzwonimy do nich, rozmawiamy a gdy trzeba dodatkowo ich wesprzeć – działamy. Jesteśmy po prostu otwarci na ich potrzeby.

Wsparcie seniorów było jednym z pierwszych zadań, jakiego podjęli się żołnierze WOT po pojawieniu się pierwszego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce.

12WBOT, el

5 2 votes
Oceń artykuł

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze