Wielkopolska: Terytorialsi pomagali przy Szlachetnej Paczce. „Pomaganie to piękna sprawa”

12 WBOT dla Szlachetnej Paczki fot. 12WBOT

Byli nieocenieni, gdy trzeba było pakować prezenty – i gdy trzeba było wnieść prezent większych rozmiarów, jak pralka czy lodówka. Trzy bataliony 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomagały w tym roku przy pakowaniu prezentów w ramach Szlachetnej Paczki. 

„Szlachetna Paczka” to jeden najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wolontariusze szukają z jednej strony rodzin, które potrzebują pomocy – a z drugiej darczyńców, którzy zechcą wesprzeć tym, których życie jest ciężkie z powodu choroby, wypadku czy innych przeciwności losu. Wolontariusze zbierają też informacje, komu jaka pomoc jest najbardziej potrzebna, a na jaką nie mogą sobie pozwolić – i takie właśnie prezenty potem wędrują do potrzebujących.

W tym roku do pomocy ponownie przyłączyli się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pomagali wolontariuszom w pakowaniu i dostarczaniu paczek do wskazanych rodzin w ramach „Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki”. W akcję zaangażowały się trzy bataliony wielkopolskiej brygady: 124 blp ze Śremu, 125 blp z Leszna oraz 151blp ze Skwierzyny. Żołnierze byli nieocenieni przy dostarczaniu rodzinom takich prezentów jak pralka czy lodówka.

– Pomaganie mamy we krwi. Zaangażowanie w Szlachetną Paczkę jest już dla nas tradycją – tłumaczy st. szer. Marta Jakób ze 151 blp ze Skwierzyny. – Prezenty, które zobowiązujemy się dostarczyć, są bardzo praktyczne, ale mogą sporo ważyć. Dla nas, żołnierzy, to nie problem, a uśmiech tych rodzin jest bezcenny.

– Nasz batalion również przyłączył się do pomocy Szlachetnej Paczce- mówi st. szer. Łukasz Kiełbasiński ze 125 blp w Lesznie. – Wśród nas są osoby i rodziny, które znalazły się w trudnym położeniu i które warto wesprzeć. Pomaganie to piękna sprawa.

Źródło: 12 WBOT