Wielkopolska: Suszarnia konopi indyjskich na piętrze. Policjanci zatrzymali właściciela

suszarnia, marihuana fot. policja Konin

Prawie 5 kg marihuany zabezpieczyli policjanci z konińskiej komendy w miejscowości Rosocha Kolonia. Właściciel posesji urządził suszarnię konopi na strychu swojego domu. Został zatrzymany.

39-letni mieszkaniec Konina, właściciel posesji i domu w budowie, nawet nie zdawał sobie sprawy, że jego i dom obserwuje policja. Gdy 5 sierpnia na teren posesji weszli policjanci, zauważyli samochód marki BMW, który na widok radiowozu gwałtownie zawrócił i odjechał. Nie ujechał jednak daleko.

„Samochód zatrzymano do kontroli drogowej i po chwili rozmowy z kierującym BMW okazało się, że jest on właścicielem obserwowanej przez policjantów posesji” – poinformowali konińscy policjanci. – „Przyznał się również do faktu, że przechowuje tam susz roślinny – marihuanę”.

Policjanci na piętrze domu znaleźli okazałą suszarnię: rozwieszone sznurki, na których wisiał susz roślinny. Zabezpieczyli również specjalistyczny sprzęt do uprawy konopi indyjskich m.in namiot termiczny, system nawadniający, lampy, filtry powietrza oraz urządzenie do rozdrabniania roślin. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara 10 lat więzienia.