pieniądze fot. pixabay

Wielkopolska: Strona o wsparciu UE dla przedsiębiorców

Chcesz starać się o wsparcie ze środków unijnych z powodu pandemii, ale nie wiesz, jak to zrobić? Urząd marszałkowski uruchomił stronę internetową, na której są wszystkie niezbędne informacje. Dzięki niej przedsiębiorcy znacznie szybciej uzyskają pomoc.

Strona powstała z inicjatywy marszałka Marka Woźniaka i zawiera ofertę m.in. unijnego wsparcia dla wielkopolskich przedsiębiorców dotkniętych skutkami epidemii. O uruchomienie kompleksowej i pilnej pomocy wielkopolskim firmom na łagodzenie gospodarczych skutków covid-19 marszałek zabiegał już od końca kwietnia.

29 kwietnia zostały podpisane umowy na uruchomienie tzw. pożyczki płynnościowej na zwiększenie kapitału obrotowego dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.
– Staramy się działać możliwie szybko, aby uzupełnić rządową pomoc dla przedsiębiorców z naszych zasobów środków Unii Europejskiej. Tydzień temu uchwała Zgromadzenia Wspólników Wielkopolskiego Funduszu Rozwoju pod moim przewodnictwem, a dziś trzy nasze spółki, w tej właśnie chwili, podpisują umowy, które umożliwią od przyszłego tygodnia dostęp do bardzo korzystnie skonfigurowanej pożyczki na zwiększenie kapitału obrotowego firm, tak im dziś potrzebnego! – relacjonował marszałek Woźniak.

To ułatwienie to kolejny etap wspierania wielkopolskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw przez samorząd Wielkopolski, który poszedł krok dalej nie ograniczając się do uruchomienia środków m.in. z UE (w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020).

Przedsiębiorcy znajdą na stronie precyzyjnie opisane krok po kroku kompleksowe informacje o warunkach i wymaganiach związanych z otrzymaniem pomocy. Przedsiębiorcy nie muszą więc wychodzić z biura, by zdobyć wiedzę o funduszach unijnych, a także poznać oferty i informacje o nich.

Zaletą strony jest jej jasna i czytelna nawigacja, wielość danych i bezpośrednich kontaktów. Są tu i gotowe dokumenty do pobrania, i informacje o harmonogramie naboru wniosków, i o kryteriach oceny projektów.

Propozycje samorządu – wielość i różnorodność form pomocy – można znaleźć na uruchomionej dziś stronie internetowej https://wsparcie.wielkopolskie.pl/.

UMWW, el

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze