Wielkopolska: Staranowane samochody, znaki drogowe i samochód zostawiony na wysepce

samochód na pasie rozdziału fot. policja Gniezno

Uszkodzone samochody, latarnia uliczna, pięć znaków drogowych i kosz na śmieci, a to wszystko 27 czerwca jeszcze przed 5.00 rano! Gnieźnieńscy policjanci szukali wyjątkowo pracowitego wandala.

Około 5.00 rano dyżurny gnieźnieńskiej policji został poinformowany, że w rejonie ulicy 3 Maja zostały uszkodzone zaparkowane tam samochody. Ale policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, stwierdzili, że uszkodzona została również latarnia uliczna, 5 znaków drogowych i kosz na śmieci. Idąc po śladach zostawionych przez kierowcę demolującego infrastrukturę dotarli do ronda im. PCK – i tam znaleźli samochód.

Ustalenie danych jego właściciela już nie było trudne i policjanci udali się do niego z wizytą. Pod ustalonym adresem zastali 62-letniego gnieźnianina od którego wyczuli silną woń alkoholu” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. – „Mężczyzna został zatrzymany. W chwili obecnej wykonywane są z nim czynności, między innymi pobrano mu krew do badań”.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, sprawca jadący citroenem uszkodził infrastrukturę drogową 4 inne auta zaparkowane na ul. Grzybowo, Łącznica i 3 Maja, po czym pojechał w kierunku ronda im. Polskiego Czerwonego Krzyża, gdy zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z oplem. Następnie podczas cofania uszkodził znak drogowy, a po dojechaniu do ronda – uderzył w latarnię uliczną znajdującą się na wysepce.

Dokonawszy tego wszystkiego – po prostu wysiadł z samochodu na wysepce i poszedł do domu. I tam znaleźli go policjanci.

Podziel się: