Wielkopolska: Sprawca wypadku, w którym zginęło roczne dziecko, usłyszał wyrok

Leszno fot. UM Leszno

34-letni obecnie mężczyzna, który spowodował wypadek w Nowym Mieście pod Lesznem, został skazany na 8 lat więzienia. W wypadku, do którego doprowadził, zginęło niespełna roczne dziecko. Prowadził samochód pod wpływem narkotyków.

Przypomnijmy: do tragedii doszło 19 marca ubiegłego roku. Volkswagen Golf 33-letniego wówczas Mateusza W., mieszkańca Leszna, czołowo zderzył się z autem, którym jechała kobieta, mieszkanka Rydzyny, z trzema synami. To właśnie najmłodszy z nich nie przeżył wypadku. Pozostali chłopcy w wieku 3 i 5 lat zostali poważnie ranni, tak samo jak matka, która prowadziła samochód.

Jak wykazało śledztwo prowadzone przez policję, Mateusz W. prowadził samochód bez prawa jazdy, bo zabrał mu je sąd, w dodatku pod wpływem narkotyków. W jego organizmie stwierdzono obecność amfetaminy i marihuany. Po wypadku próbował uciec do pobliskiego lasu, ale został zatrzymany.

Jak informuje Głos Wielkopolski, sąd w Lesznie wydał właśnie wyrok w tej sprawie i skazał Mateusza W. na osiem lat więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i nakaz zapłaty 40 tys. zł nawiązki dla pokrzywdzonej rodziny.

Podziel się: