Wielkopolska: Śmigłowiec LPR zabrał pacjenta. Pomogli mu strażacy

Helikopter LPR Lotnicze Pogotowie Sanitarne fot. Sławek Wąchała

Załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przyleciała do Rawicza po pacjenta, u którego gwałtownie pogorszył się stan zdrowia. Medykom pomogli strażacy – to oni dowieźli pacjenta do śmigłowca zamiast karetki.

Wszystko wydarzyło się 16 września po południu, jak opisuje portal „Rawicz24”. Stan pacjenta jednego z ośrodków zdrowia w Rawiczu zaczął się gwałtownie pogarszać i pojawiły się problemy z sercem. Lekarze zdecydowali, że trzeba go jak najszybciej przewieźć do szpitala.

Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a rawiccy strażacy przygotowali dla niego lądowisko przy rondzie u zbiegu ul. Piłsudskiego, Wojska Polskiego i Wałów Kościuszki. Jednak pilot śmigłowca zdecydował, że wyląduje na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji, który jest znacznie wygodniejszym miejscem do lądowania, ale bardziej odległym od ośrodka, w którym czekał pacjent.

Jedna strażacy stanęli na wysokości zadania i przewieźli medyków ze śmigłowca do ośrodka zdrowia, a później dostarczyli im na pokład pacjenta, ponieważ żadna karetka nie była w tym czasie dostępna.

Mężczyzna śmigłowcem został przewieziony do jednego z wrocławskich szpitali.