Wielkopolska: Skradzione części do aut w warsztacie. „Hobbystyczna naprawa samochodów”

znalezione części fot. policja Czarnków

Współpraca kryminalnych z Poznania i Czarnkowa zaowocowała znalezieniem w jednej z posesji w gminie Połajewo części samochodowych od skradzionego hyundaia i BMW oraz likwidację dziupli. Zatrzymano dwie osoby.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej, wspólnie z kryminalnymi z Czarnkowa weryfikowali informacje, z których wynikało, że w jednej z posesji w gminie Połajewo mogą znajdować się części ze skradzionych na terenie kraju i zagranicy aut. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się.

„W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 30-letni właściciel wytypowanej posesji poza hobbistyczną naprawą pojazdów zajmuje się przestępczym procederem” – informują policjanci. – „W należącym do niego warsztacie samochodowym kryminalni znaleźli rozkręcony częściowo pojazd marki Hyundai o wartości około 80 tys. złotych, który został skradziony w lutym 2022 roku na terenie Niemiec oraz części karoserii od BMW w całości skradzionego w grudniu 2021 roku w Słubicach, wartego około 60 tys. złotych. Policjanci zabezpieczyli także wiele części pochodzących od różnych pojazdów, których pochodzenie jest aktualnie weryfikowane”.

Funkcjonariusze zatrzymali także dwóch mężczyzn w wieku 30 i 43 lat, którym przedstawiono zarzuty paserstwa. Prokurator zastosował wobec nich dozory policyjne i poręczenia majątkowe w wysokości 20 tys. złotych, a od 30-latka zabezpieczono na poczet przyszłych kar i grzywien 150 tys. złotych. Za popełnione przestępstwa obaj mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Śledztwo w tej sprawie jednak jeszcze nie zostało zakończone. Policjanci sa na tropie innych osób, które mogły mieć związek z tym przestępczym procederem.

Podziel się: