Wielkopolska: Sinice w kąpieliskach. Kilka znów z zakazem kąpieli

sinice fot. L. Łada
Akurat przed powrotem prawdziwie letnich upałów sanepid wprowadził zakaz kąpieli do kilku wielkopolskich jezior. Na szczęście są też takie, w których odwołał.

Nadchodzi fala upałów – jutro termometry w całej Wielkopolsce pokażą przynajmniej 27 stopni Celsjusza. W piątek ma być nawet 30 stopni, w sobotę i niedzielę o stopień chłodniej – to idealna pogoda na wypoczynek nad wodą.

Dobra wiadomość jest na pewno ta, że inspektorzy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej odwołali zakaz kąpieli w Gliniankach w Mosinie, wprowadzony z powodu zakwitu sinic. Okoliczni mieszkańcy będą więc mieli gdzie szukać wytchnienia podczas upałów.

Sinice były też powodem zamknięcia kąpieliska w Rusałce – i tu, niestety, zakaz jeszcze nie został odwołany. Poznaniacy mają więc do wyboru jezioro Kierskie, Strzeszynek i Maltę.

Nie za dobrze zapowiada się też ten weekend dla mieszkańców Rogoźna. jak poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Obornikach, w dwóch miejskich kąpieliskach – nad jeziorami Rogizińskim i Budziszewskim – obowiązuje tam zakaz kąpieli z powodu sinic. Również sinice są powodem wprowadzenia zakazu kąpieli w leżącym nieopodal jeziorze Nienawiszcz.

Podziel się: