Wielkopolska: Seria pożarów w Ostrowie. Czy to podpalacz?

Straż pożarna fot. Sławek Wąchała

Ostrowscy strażacy mają za sobą ciężką noc – w nocy z 31 maja na 1 czerwca w mieście doszło do kilku groźnych pożarów. Czy po Ostrowie Wielkopolskim grasuje podpalacz?

Portal wlkp24.info podliczył dzisiejsze nocne pożary: pustostan przy skrzyżowaniu ulicy Browarnej i Alei Słowackiego, a także kontenery przy ulicach Kościuszki, Armii Krajowej i Prostej. We wszystkich tych miejscach strażacy musieli dziś w nocy interweniować z powodu pożaru i podejrzewają, że ogień w tych miejscach nie pojawił się przypadkowo.

Pierwszy pożar stwierdzono po godzinie 23.00 w pustostanie przy skrzyżowaniu ulicy Browarnej i Alei Słowackiego na drugim piętrze i parterze budynku. Udało się go ugasić i nikt w pożarze nie ucierpiał. Około godziny później strażacy zostali wezwani do pożaru kontenerów przy ulicach Armii Krajowej, Kościuszki i Prostej. Tu również nikt nie ucierpiał wskutek ognia.

Strażacy podejrzewają, że może to być robota podpalacza, a o swoich podejrzeniach powiadomili policję. Funkcjonariusze prowadzą śledztwo w tej sprawie.

Podziel się: