Wielkopolska: Samorządy mają już pieniądze na kontach

wojewoda Łukasz Mikołajczyk
Wszystkie wielkopolskie samorządy z początkiem września otrzymały środki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Łącznie miasta, gminy i powiaty mają na kontach 526 mln zł na realizację inwestycji.

– Tak jak wcześniej informowałem, początek września to czas wypłat dla samorządów – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. – Wszystkie wielkopolskie jednostki samorządu terytorialnego otrzymały już wypłaty na konta i mogą planować sposób ich wykorzystania. Przypomnę, że Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych premiera Mateusza Morawieckiego ma przeciwdziałać skutkom związanym z covid-19. Dlatego te środki są dedykowane przede wszystkim utrzymaniu dynamiki inwestycyjnej na poziomie lokalnym.

Największe wsparcie otrzymało miasto Poznań (93,5 miliona złotych) i powiat poznański (74,8 miliona złotych). Już pierwszego dnia przyjmowania wniosków na adres elektronicznej skrzynki podawczej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wpłynęło osiem wniosków, w tym z gmin: Rzgów, Konin, Trzcianka, Września, Swarzędz, Kramsk, Babiak oraz z powiatów pilskiego i międzychodzkiego. Środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczone są na wsparcie inwestycji, których minimalna wartość kosztorysowa nie jest niższa niż 400 tys. zł.

Obecnie trwa drugi nabór wniosków w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Samorządy na złożenie wniosków mają czas do końca września.

WUW, el

Podziel się: