Wielkopolska: Samochód zakończył jazdę na ogrodzeniu. Kierowca z obrażeniami

wypadek fot. OSP Ruszków Pierwszy

Uderzył w budynek gospodarczy, a później zdemolował płot przydrożnej posesji, przy okazji kompletnie niszcząc samochód. Tak zakończyła się jazda kierowcy forda na drodze gminnej w miejscowości Dobrów.

Wszystko wydarzyło się 10 lipca tuż po godzinie 5.00, jak relacjonują strażacy z OSP Ruszków Pierwszy w miejscowości Dobrów, gmina Kościelec.
„Po dojeździe na miejsce okazało się, że samochód osobowy marki Ford Mustang uderzył w przydrożny budynek gospodarczy, a następnie w betonowe ogrodzenie posesji” – informują strażacy. – „Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuowaniu poszkodowanego kierowcy z pojazdu i udzieleniu mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego został on zabrany do szpitala”.

Według portalu e-koło, 37-letni kierowca był pod wpływem alkoholu, a wypadek skończył się dla niego znacznie lepiej niż dla samochodu, bo wyszedł z niego jedynie ze złamaną ręką. Samochód był wypożyczony. W działaniach brały udział dwa zastępy strażaków z JRG Koło i OSP Ruszków Pierwszy.

Podziel się: