Wielkopolska. Samochód wylądował na drzewie. Kierowca i pasażerka przepadli

wypadek fot. policja Piła

Pilscy policjanci otrzymali informację o wypadku w miejscowości Leżenica-Kolonia. Subaru uderzyło tam o drzewo, a kierowca wraz z pasażerką szybko wysiedli z auta – i przepadli.

Do wypadku doszło 28 lipca. Po godzinie 17.00, jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Pile, wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Leżenica-Kolonia.
„Z treści zgłoszenia wynikało, iż samochód osobowy marki Subaru wypadł z drogi i uderzył w drzewo” – informują pilscy policjanci. – „Po dojeździe służb na miejsce kolizji w pojeździe nie było już nikogo. Świadkowie zdarzenia zrelacjonowali, że widzieli, jak po uderzeniu z pojazdu wychodzi mężczyzna oraz kobieta, a następnie szybko oddalają się z miejsca zdarzenia”.

Po ustaleniu niezbędnych informacji policjanci rozpoczęli poszukiwania osób, które podróżowały tym samochodem – i już po kilkudziesięciu minutach funkcjonariusze z Szydłowa na jednej z gminnych dróg zauważyli osoby pasujące do opisu. Ale oboje zaprzeczali, by mieli cokolwiek wspólnego z prowadzeniem subaru.

Policjanci przeprowadzili badanie trzeźwości. Wynik wskazał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie kobiety i ponad 2 promile u mężczyzny, a po sprawdzeniu danych obojga okazało się, że 33-letni mieszkaniec powiatu wałeckiego był także poszukiwany do odbycia kary 7 miesięcy więzienia. Jakby tego było mało, wstępny wynik szczegółowych badań potwierdził obecność amfetaminy w jego organizmie.

„Po wytrzeźwieniu i przeprowadzeniu dalszych czynności 33-latek przyznał się do kierowania pojazdem” – podsumowują policjanci. – „Mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za które może grozić kara nawet 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto odpowie za wykroczenie kierowania samochodem bez wymaganych uprawnień oraz doprowadzenie do kolizji”.

Za to wszystko, jak skrupulatnie podliczyli funkcjonariusze, grozi mu poza karą więzienia grzywna, która może wynieść nawet 30 tysięcy złotych.

Podziel się: