Wielkopolska: Samochód uderzył w drzewo. Jedna osoba nie żyje

wypadek Starkówiec fot OSP Kobylin

Tragiczny wypadek miał miejsce na drodze powiatowej między Starkówcem a Łagiewnikami. W niedzielny wieczór kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo. Jedna osoba nie żyje.

Jak informuje portal „krotoszynska”, samochodem marki Mercedes podróżowały trzy osoby. Za kierownicą siedział 54-letni mężczyzna. 51-letnia kobieta i 26-letni mężczyzna byli pasażerami. Wszyscy byli mieszkańcami powiatu gostyńskiego. Według wstępnych ustaleń policji kierowca nie dostosował prędkości samochodu do warunków na drodze, stracił nad nim panowanie i uderzył w drzewo. 26-letni pasażer samochodu zginął na miejscu.

Pierwszej pomocy poszkodowanym udzielili świadkowie wypadku, oni też powiadomili służby. Na miejscu błyskawicznie pojawili się strażacy z OSP Kobylin oraz Zespół Ratownictwa Medycznego z Kobylina. Niestety, pomoc 26-latkowi nie dała żadnych efektów. Lekarz mógł tylko stwierdzić zgon mężczyzny.

Medycy przebadali pozostałych uczestników wypadku i zdecydowali o konieczności zabrania do szpitala kobiety, która skarżyła się na ból. Kierowca nie wymagał pomocy medycznej. Jak sprawdzili policjanci – był trzeźwy.

Obecnie dochodzenie w sprawie przyczyn wypadku prowadzą krotoszyńscy policjanci, jak poinformowała Paulina Potarzycka, zastępca oficera prasowego krotoszyńskiej policji.