Senior Plus fot. WUW

Wielkopolska: Są pieniądze na kolejne placówki dla seniorów

Trzcianka, Grodzisk Wielkopolski, Wijewo i Sośnie otrzymały dofinansowanie w ramach rządowego programu „Senior Plus”. Do dyspozycji samorządów w tym rozdaniu jest 5,3 mln zł.

To pierwsze samorządy, które w tej edycji programu podpisały dziś z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem umowy na utworzenie oraz funkcjonowanie placówek dla seniorów.

W tym roku do dyspozycji samorządów w całej Polsce jest aż 80 mln zł. Z tej kwoty spora część została skierowana do Wielkopolski.

– Do dyspozycji wielkopolskich seniorów jest 5,3 mln, co pozwala nam stworzyć ponad 530 miejsc dla tych właśnie osób oraz dofinansować funkcjonowanie 1249 miejsc już istniejących – mówił wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Obecnie trwa postępowanie w ramach dodatkowego naboru ofert, w którym samorządy mogą ubiegać się o 16,5 mln zł środków na utworzenie oraz funkcjonowanie placówek dla seniorów. Wnioski o dofinansowanie można składać do 21 maja.

W roku 2020 w ramach programu dofinansowane zostało utworzenie w Wielkopolsce 19 nowych placówek (1 Dom Senior Plus i 18 Klubów Senior Plus) oraz funkcjonowanie 51 istniejących placówek, zapewniających 1249 miejsc dla seniorów. W latach 2016 – 2020 do Wielkopolski trafiło łącznie 18,8 mln (od początku programu ponad 19 mln).

WUW, el

Dodaj komentarz

avatar