wojewoda Łukasz Mikołajczyk fot. WUW

Wielkopolska: Ruszył nabór na kolejne 6 mld zł dla samorządów

Można już składać wnioski do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To drugi etap programu – w pierwszym w Wielkopolsce wszyscy samorządowcy złożyli wnioski na łączną kwotę 526 mln zł, a wypłaty otrzymają we wrześniu.

Kolejny nabór trwa do 30 września, a wartość zgłoszonych inwestycji nie może być niższa niż 400 tys. zł.

– Samorządowcy z Wielkopolski już po złożeniu wniosków w ramach pierwszego naboru zaczęli pracować nad zgłoszeniem kolejnych inwestycji – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. – Wiem, że pierwsze pomysły się już pojawiają, często są to projekty, które trudno było zrealizować wyłącznie z własnych środków. Wsparcie rządu premiera Mateusza Morawieckiego dla wielu samorządów będzie kluczowe w utrzymaniu dynamiki inwestycyjnej, która mogła zostać zachwiana przez covid-19.

Rządowe wsparcie ma charakter bezzwrotny. Samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie dla inwestycji o wartości powyżej 400 tys. zł.
– Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów będą wynikały z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz covid-19 – dodaje Łukasz Mikołajczyk.

O wsparcie w ramach tych środków mogą ubiegać się wszystkie jednostki samorządu terytorialnego. Specjalna infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 pod numerami telefonów: 732 122 500 lub 22 484 84 84.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln. Łącznie w skali całego kraju to aż 6 miliardów złotych (5 mld dla gmin i miast na prawach powiatu i 1 mld dla powiatów ziemskich).

Więcej informacji znajduje się na stronie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

WUW, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze