Wielkopolska: Rusza kolejny nabór wniosków o dofinansowanie remontów dróg

droga w Woli Łaszczowej fot. WUW
Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych oraz gminnych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wnioski można składać od 20 lipca.

Do Wielkopolskiego w tej edycji RFRD trafią ponad 224 miliony złotych. 60 proc. z tej kwoty jest przeznaczone na zadania gminne, 40 proc. – na powiatowe. Samorządy gminne mogą więc ubiegać się o przyznanie dotacji w ramach 134 milionów złotych, natomiast samorządy powiatowe – ponad 89 milionów złotych.

– Zachęcam samorządy z terenu Wielkopolski do wzięcia udziału w naborze. To kolejna szansa na rozwój infrastruktury drogowej w naszych małych ojczyznach. Możliwość dofinansowania inwestycji drogowych w powiatach oraz gminach wpłynie na zahamowanie negatywnych skutków spowolnienia gospodarczego na poziomie regionalnym, zwiększy konkurencyjność gospodarczą oraz wpłynie na poprawę jakości życia obywateli. Skorzystajmy z tej szansy – przekonuje wojewoda.

Wnioskodawca może się starać o dofinansowanie zadań jednorocznych: budowy, przebudowy lub remontu drogi powiatowej albo drogi gminnej. Wniosek o dofinansowanie składa właściwy zarządca drogi. Ze środków RFRD można uzyskać dofinansowanie w wysokości nawet 30 mln złotych – możliwe jest uzyskanie dofinansowanie w wysokości do 80 proc. kosztów realizacji zadania.

Wnioski należy składać od 20 lipca do 18 sierpnia 2021 roku w formie papierowej na adres Wojewoda Wielkopolski, al. Niepodległości 16/18, 61-713 Poznań.

WUW

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: