Wielkopolska: Rodzinna awantura. Czternastolatek rzucił się z nożem na ojca

policja fot. K. Adamska (zdjęcie ilustracyjne)

Podczas rodzinnej awantury między ojcem a czternastoletnim synem chłopak chwycił nóż i dźgnął nim swojego ojca w brzuch. Mężczyzna jest w szpitalu, nastolatek trafił do Izby Dziecka w Poznaniu.

Do zdarzenia doszło w Ostrowie Wielkopolskim, w jednym z mieszkań przy ulicy Kościuszki. 3 października po południu policja dostała wezwanie do rannego mężczyzny w wieku 42 lat, jak powiedziała Faktowi Małgorzata Michaś, rzeczniczka prasowa tamtejszej policji.

Po przyjeździe policjanci stwierdzili, że mężczyzna ma ranę ciętą brzucha i wymaga pomocy szpitalnej. Rana była efektem rodzinnej awantury między mężczyzną a jego czternastoletnim synem. W czasie kłótni nastolatek chwycił za nóż i ugodził ojca w brzuch, jak wynika ze wstępnych ustaleń policji.

Nie wiadomo, co było przyczyną awantury. Nie można było przesłuchać nastolatka ze względu na jego zły stan psychiczny. Jego ojciec nadal przebywa w szpitalu. Nastolatek natomiast trafił do Izby Dziecka w Poznaniu. Sprawą zajmie się ostrowski sąd rodzinny.

Podziel się: