Wielkopolska: Rodzi się coraz mniej dzieci

fot. pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

W pierwszej połowie roku w Wielkopolsce urodziło się prawie 15 tysięcy dzieci. Rok temu było ich prawie 16 500. Tak wynika z danych wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak poinformowało Radio Poznań, najwięcej dzieci w tym roku, bo ponad 8 tysięcy, przyszło na świat w Poznaniu i okolicach. Na drugim miejscu znalazł się subregion kaliski, a na trzecim leszczyński.

Przyszłe mamy najchętniej rodzą w poznańskim szpitalu przy Polnej – to właśnie tu lekarze odebrali prawie 3 tys. porodów. Na drugim miejscu uplasował się Szpital Miejski im. Raszei, w którym urodziło się ponad 1 tys. dzieci, oraz Klinika Świętej Rodziny – tu przyszło na świat prawie 1 tys. maluchów.

Na kolejnych miejscach są szpitale w Ostrowie Wielkopolskim i Lesznie, a także kolejna poznańska placówka: Szpital Wojewódzki w Poznaniu. Ale są w regionie też i takie szpitale, w których odebrano mnie niż 200 porodów w ciągu 6 miesięcy. Do takich zalicza się między innymi szpital w Gostyniu, który prowadził oddział covidowy i z tego względu porodów było tu znacznie mniej.

Podziel się: