Wielkopolska: Rekruterzy 12 WBOT zapraszają!

12 WBOT fot. 12 WBOT
Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej uruchomiło nowy serwis internetowy poświęcony rekrutacji. Teraz każdy, kto pomyśli o wstąpieniu w szeregi WOT, może szybko i łatwo znaleźć kontakt do rekrutera blisko domu.

Kim są rekruterzy 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej? To żołnierze – ochotnicy, którzy pełnią służbę co najmniej rok i którzy z każdym potencjalnym kandydatem do służby w WOT chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami,rozwieją wątpliwości i opowiedzą, jak wygląda służba w wielkopolskiej brygadzie.

rekruterzy na co dzień biorą udział w szkoleniach wojskowych i są przygotowani do udzielenia wyczerpujących informacji na temat wojskowego życia, pomagają także w przejściu całej procedury, w tym w wypełnieniu dokumentów, dzięki którym kandydat trafi do wymarzonych koszar.

– Zależy mi na tym, żeby kandydaci czuli, że im towarzyszę i że mogą na mnie polegać – mówi st. szer. Marcin Mrówka, rekruter 12 WBOT. – Moim zadaniem jest przygotowanie ich do tego, z czym mogą się spotkać w szeregach OT. Opowiadam, jak wyglądają szkolenia w 12 WBOT i w jaki sposób trzeba się do nich przygotować zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Służba to wyzwanie, więc informuję podczas spotkań, jakie ochotnik musi spełnić kryteria, by włożyć mundur. Towarzyszę kandydatom tak naprawdę aż do złożenia przysięgi. Jesteśmy takimi samymi żołnierzami, jakimi staną się zrekrutowani przez nas ochotnicy, zaraz po szkoleniu podstawowym czy wyrównawczym.

Z rekruterami WOT można umówić się na bezpośrednie spotkanie w dogodnym miejscu i czasie na kontakt telefoniczny lub mailowy.

– Byłam mile zaskoczona, że rekruter bez żadnego problemu przyjechał do mnie, żeby wyjaśnić, jak w ogóle rozpocząć starania o znalezienie się w szeregach wielkopolskiej brygady – dodaje szer. Tatiana Zaworska, żołnierz 12 WBOT. – Z pasją opowiadał o służbie w WOT i pomógł mi wypełnić wszystkie, potrzebne dokumenty, które zostały przekazane przez jednostkę do wojskowej komendy uzupełnień. Rekruterzy doskonale wiedzą, o czym mówią, bo sami przeszli „szesnastkę” lub „ósemkę”.

Rekruterzy WOT to projekt, który funkcjonuje od niespełna roku, ale już udowodnił swoją skuteczność w procesie naboru do formacji. Co siódmy żołnierz wcielony do WOT w 2021 roku podjął swoją decyzję właśnie po rozmowie z rekruterem. Takie systemy działają także w innych krajach, na przykład w USA – zresztą koncepcja rekruterów do WOT jest częściowo wzorowana na modelu stosowanym w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich.

Teraz, dzięki nowej stronie internetowej, kontakt z rekruterem jest jeszcze łatwiejszy. Są na niej namiary wszystkich rekruterów i dzięki temu ochotnik bez problemu znajdzie namiary na rekrutera ze swojego powiatu. Obecnie w 12 WBOT jest 7 rekruterów działających w woj. wielkopolskim i lubuskim.

12WBOT

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: