Wielkopolska: Przymrozki! Nawet do -8 stopni

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla całego kraju, także dla Wielkopolski, przed przygruntowymi przymrozkami. temperatura może spaść nawet do -8 stopni Celsjusza.

Synoptycy prognozują spadek temperatury od -6°C do -3°C, a przy gruncie od -8°C do -6°C. Temperatura maksymalna: w niedzielę do 4°C, w poniedziałek do 5°C, we wtorek do 6°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85 proc.

Ostrzeżenie obowiązuje do 25 marca, jednak i później temperatury pozostawią sporo do życzenia. Według prognoz długoterminowych jeszcze w kwietniu temperatura w nocy może wynosi zaledwie 3 lub 4 stopnie Celsjusza.

Ostrzeżenie – pierwszego stopnia – obowiązuje dla całego kraju. Ten poziom zagrożenia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

IMiGW, el

Dodaj komentarz

avatar