Wielkopolska: Przez Piłę przejdzie drugi Marsz Równości

Marsz Równości 2022 fot. K. Adamska (zdjęcie ilustracyjne)

27 sierpnia w Pile odbędzie się po raz drugi Marsz Równości. „Hasło marszu w tym roku to „Wszyscy kochamy tak samo!” – zapowiadają organizatorzy. To ma być protest przeciwko wszechobecnej nienawiści w życiu publicznym.

Pierwsza impreza równościowa odbyła się w Pile w 2020 roku i był to Piknik równości. Rok później przez miasto przeszedł pierwszy w jego historii Marsz Równości. Teraz przejdzie drugi, a jego organizatorzy mają nadzieję, że marsz na stałe wpisze się w kalendarium imprez Piły.

„Niech ten dzień stanie się świętem akceptacji, równości oraz dumy na przekór nienawiści, zawłaszczającej kolejne aspekty życia publicznego” – apelują organizatorzy marszu. – „Tym razem pójdziemy pod hasłem „Wszyscy kochamy tak samo”! Aby wydarzenie mogło się odbyć niezbędne staje się zgromadzenie odpowiednich środków”.

Do marszu zostało jeszcze trochę czasu, ale organizatorzy zbierają już pieniądze na jego organizację na portalu zrzutka.pl. Chcą zebrać 8 tysięcy złotych – na razie mają jedna ósmą założonej kwoty.

Podziel się: