Wielkopolska: Prowadził samochód mimo zakazu. Grozi mu do 5 lat więzienia

zatrzymany nietrzeźwy kierowca fot. policja Złotów

40-letni mieszkaniec gminy Złotów miał dożywotni zakaz prowadzenia samochodów za prowadzenie pod wpływem alkoholu. A mimo to od początku roku złotowska policja już kilkakrotnie zatrzymała go za kierownicą – i pod wpływem alkoholu.

„Mężczyzna na przełomie czerwca i lipca był kilkukrotnie zatrzymywany do kontroli drogowej i za każdym razem przeprowadzane badanie stanu trzeźwości wykazywało w jego organizmie alkohol” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Złotowie.

Do kolejnego zatrzymania doszło 26 lipca przed godziną 7.00. I znów przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do wytrzeźwienia, a samochód został odholowany na policyjny parking. Następnego dnia usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do orzeczonego zakazu.

40-latek tłumaczył policjantom, że musi pracować i dojeżdżać do pracy – ale wyszło na jaw, że od 2018 r mężczyznę obowiązuje posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, bo wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

„Z uwagi na to, że był wielokrotnie zatrzymywany jako nietrzeźwy kierujący, nie stosował się do orzeczonych wcześniej środków karnych, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego złotowskiej jednostki wraz z prokuratorem wystąpili z wnioskiem do Sądu o tymczasowe aresztowanie nieodpowiedzialnego kierowcy” – informują złotowscy policjanci. – „40-latek swym zachowaniem stwarzał realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, wobec czego sędzia przychylił się do złożonego wniosku i podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące”.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Podziel się: