protest rolników, archiwum fot. AgroUnia

Wielkopolska: Protesty rolnicze w całym regionie

O godzinie 10.00 na drogach Wielkopolski rozpoczął się rolniczy protest. Rolnicy zamierzają zablokować kilkadziesiąt dróg krajowych i wojewódzkich w całym kraju. Które drogi będą zablokowane w Wielkopolsce?

Protestuje już północ regionu i na utrudnienia można się natknąć między Jastrowiem a Podgajami na krajowej 11, jak informuje Radio Poznań. Na tej samej drodze rolnicy zapowiedzieli protest między Nowym Miastem a Środą Wlkp., w Budzyniu oraz między Jarocinem i Pleszewem. Na drodze krajowej nr 92 utrudnienia można napotkać w Sękowie, na trasie Poznań-Pniewy. Na krajowej “piętnastce” protest trwa między Wrześnią a Gnieznem i między Koźminem a Krotoszynem.

Na krajowej “dwunastce” protestujący zapowiedzieli się na trasie Leszno-Kąkolewo i Leszno-Wschowa. Natomiast na drodze krajowej nr 25 będą protestować między Ostrowem a Kaliszem.

Rolnicy z AgroUnii i OPZZ wyrażają w ten sposób swój protest przeciwko nowej ustawie o ochronie zwierząt i zmianie ministra rolnictwa. Chcą, by rząd zrezygnował z dalszych prac nad ustawą, która wprowadza między innymi zakaz hodowli zwierząt na futra, wykorzystywania zwierząt w cyrkach i do działalności rozrywkowej i ogranicza ubój rytualny tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych.

Protest odbywa się pod hasłem “Polska Stanie “Dzisiaj my Jutro WY”.
“Z przerażeniem zerkamy na naszą przyszłość na to, co wyprawiają nasi posłowie” – piszą organizatorzy protestu. – “Co przyniesie następny dzień? Tego nikt nie wie… Nie możemy być bierni i czekać aż dopadną nas “destrukcyjne łapy” polityków. Pokażmy naszą siłę i jedność ponad podziałami, nie bójmy się wyjść z naszej strefy komfortu i sprzeciwić się przyjętym normą. W tym celu powstaje to wydarzenie, aby połączyć lokalnych liderów z osobami chętnymi do działania. Bierzcie udział, udostępniajcie, komentujcie niech wszyscy się dowiedzą, iż obywatele nie będą się tylko biernie przyglądać danse macabre”.

el

3.3 3 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze