Wielkopolska: Pracownik firmy kurierskiej podejrzany o kradzież paczki. Zatrzymała go policja

policja fot. Sławek Wąchała

28-letni leszczynianin, pracujący jako dostawca paczek w jednej z firm kurierskich, jest podejrzany o kradzież jednej z paczek. Znajdowała się w niej sukienka wartości ponad 500 zł.

Według ustaleń leszczyńskich policjantów, 28-latek był pracownikiem dostarczającym paczki.
– Kiedy nadarzyła się okazja, podczas sortowania paczek, skradł jedną z nich” – informuje Monika Żymełka z biura prasowego leszczyńskiej policji. – Jak się okazało, paczka spoza jego rejonu omyłkowo trafiła do niego, więc bez obowiązkowego skanowania zabrał ją do swojego plecaka. Po pracy rozpakował przesyłkę w domu i okazało się, że wewnątrz znajdowała się damska sukienka warta ponad 500 złotych.

Mężczyzna był przekonany, że nikt nie połączy go z zaginioną paczką, jednak policjanci odtworzyli przebieg wydarzeń i zatrzymali 28-latka. A podczas przeszukania jego mieszkania znaleźli w szafie sukienkę z paczki razem z metkami.

– Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży i przyznał się do zaboru paczki – podsumowuje Monika Żymełka. – Pracodawca podjął decyzję o zwolnieniu nieuczciwego kuriera z pracy. Za swój czyn odpowie przed sądem, a grozi mu do 5 lat więzienia.

Podziel się: