Wielkopolska: Pożar piwnicy przy Armii Krajowej

pożar piwnicy fot. KM PSP w Kaliszu

Silne zadymienie i pożar w piwnicy. Takie zgłoszenie otrzymali kaliscy strażacy 14 lipca około godziny 18.30 z jednego z bloków przy ulicy Armii Krajowej w Kaliszu. Ogień gasiły trzy zastępy JRG 1 w Kaliszu i zastęp OSP Dobrzec.

Jak informuje Komenda Miejska PSP w Kaliszu po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy potwierdzili, że z piwnicy wydobywa się dym, a jego rozprzestrzenianie ograniczały zamknięte drzwi piwnicy. Mieszkańcy domu na szczęście już wyszli przed budynek.

Strażacy zabezpieczeni w sprzęt OUO, kamery termowizyjne oraz nawodnioną linię gaśniczą weszli do piwnicy, by zlokalizować i ugasić pożar. Źródło pożaru znaleźli w jednej z komórek piwnicznych, gdzie palił się sprzęt AGD oraz gazety i kartony, co strażacy natychmiast ugasili prądem wody.

„Dalsze działania straży pożarnej polegały na przewietrzeniu klatek schodowych budynku wielorodzinnego oraz sprawdzeniu mieszkań klatki schodowej, w piwnicy której nastąpił pożar pod kątem obecności tlenku węgla” – informuje KM PSP w Kaliszu. – „Urządzenia pomiarowe wykazały obecność CO w mieszkaniach na najwyższej kondygnacji, po ich przewietrzeniu nie stwierdzono obecności tlenku węgla”.

Akcja została zakończona po godzinie 20.00.

Podziel się: