Wielkopolska: Pożar kamienicy. Pięć osób bez dachu nad głową!

pożar budynku fot. OSP KSRG Grodzisk Wlkp.

Pięć jednostek straży pożarnej gasiło pożar kamienicy przy ulicy Poznańskiej w Grodzisku Wielkopolskim. Pięcioro mieszkańców budynku zostało bez dachu nad głową.

Ogień zauważono 29 sierpnia tuż po godzinie 15.00, jak informuje portal „Grodzisk Nasze Miasto” w mieszkaniu na parterze. Od niego zajął się sąsiedni lokal i bardzo szybko następne. Na miejsce natychmiast wysłano strażaków z KP PSP w Grodzisku Wielkopolskim, OSP Grodzisk, OSP Słocin i OSP Grąblewo. Lokatorzy ewakuowali się jeszcze przed przybyciem strażaków i nikt nie odniósł obrażeń.

Akcja gaśnicza przebiegła szybko i sprawnie, choć wymagała zamknięcia tego odcinka ulicy Poznańskiej dla ruchu. Trwała niecałe dwie godziny. Jednak zniszczenia budynku wskutek pożaru, okazały się tak duże, że nie nadaje się do zamieszkania. Gmina zapewniła lokale zastępcze dla trzech osób, dwie mieszkają u krewnych. Burmistrz Piotr Hojan zapewnił portal, że gmina na pewno znajdzie dla pogorzelców mieszkania zastępcze i wyposażenie do nich, bo przecież po pożarze zostali bez niczego. Niedawno wyremontowane lokale gmina posiada w Białej Wsi, około 8 km od Grodziska, jednak trzeba je jeszcze znaleźć do nich meble i pozostały sprzęt.

Straty w wyniku spalenia budynku oszacowano na 220 tysięcy, a prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej.