Wielkopolska: Pożar budynku gospodarczego. W samym centrum miasta!

pożar Grodzka fot. KM PSP Kalisz

Pięć zastępów straży pożarnej gasiły ogień w budynku w budynku u zbiegu ul. Grodzkiej i Chodyńskiego. Zagrożone było mieszkanie przylegające do budynku.

Ogień zauważono w nocy z 30 na 31 lipca, o godzinie 01.07, jak podała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.
„Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęty jest drwalnik wraz ze składowanymi materiałami oraz przedpokój mieszkania” – informuje st. kpt. Szymon Zieliński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. – „Działania straży polegały na podaniu dwóch prądów wody na palący się drwalnik oraz sprawdzania mieszkania pod kątem osób poszkodowanych, których po dokładnym sprawdzeniu nie stwierdzono”.

Po opanowaniu pożaru strażacy przystąpili do wynoszenia materiałów składowanych z drwalnika i prac rozbiórkowych dachu, a ściągnięte elementy przelewano, aby je dogasić, natomiast po całkowitym ugaszeniu pożaru lokale mieszkalne sprawdzono pod kątem obecności tlenku węgla. W działaniach trwających blisko 3 godziny wzięły udział cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz jeden zastęp OSP Kalisz-Lis.

Podziel się: