Wielkopolska: Pożar budynku gospodarczego. 11 zastępów strażaków w akcji!

Pożar, Saczyn fot. KM PSP Kalisz

Pożar drewnianej konstrukcji dachu budynku w jednym z gospodarstw w Saczynie i zagrożenie dla przebywających tam zwierząt. 11 zastępów straży pożarnej 30 sierpnia zostało wezwanych do gaszenia ognia.

Pożar zauważono około godziny 17.50 w jednym z gospodarstw w Saczynie, w gminie Godziesze. Gospodarze natychmiast powiadomili straż pożarną. Akcja gaśnicza trwała około trzech godzin.

– Po przybyciu pierwszych jednostek straży na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się drewniana konstrukcja dachu budynku gospodarczego – poinformował kpt. Szymon Zieliński z KM PSP Kalisz. – Działania straży w pierwszej fazie pożaru polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu prądu do budynku. Następnie podano 3 prądy wody w natarciu na palącą się konstrukcję dachu budynku. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do częściowej rozbiórki dachu i dogaszaniu pożaru.

W budynku nie było ludzi i nikt nie ucierpiał z powodu pożaru – przebywały tam natomiast zwierzęta, 11 sztuk bydła. Na szczęście ich właściciel zdołał je wyprowadzić jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej.

W działaniach wzięły udział 4 zastępy z Państwowej Straży Pożarnej oraz 7 zastępów z Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Godziesze Wielkie.