Wielkopolska: Poważny wypadek. Lądował śmigłowiec LPR

Helikopter LPR Lotnicze Pogotowie Sanitarne fot. Sławek Wąchała

Dwa samochody zderzyły się czołowo na drodze wojewódzkiej nr 307 w Wojnowicach koło Nowego Tomyśla. Jedna osoba jest ranna, śmigłowiec LPR zabrał ją do szpitala w Poznaniu. Droga jest zablokowana dla ruchu.

Do wypadku doszło około godziny 14.00. Jak informuje „Głos Wielkopolski”, na DW307 zderzyły się dwa samochody: peugeot i skoda. Kierowca peugeota i pasażerka skody nie odnieśli większych obrażeń, jednak kierowca skody został zakleszczony w samochodzie i strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, żeby go wydostać z auta.

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zdecydował o konieczności wezwania śmigłowca i przetransportowania mężczyzny do szpitala w Poznaniu. W skodzie był jeszcze jeden pasażer, pies. Jemu, niestety, nie udało się przeżyć wypadku.

Na miejscu pracują strażacy z Opalenicy, Wojnowic, Grodziska i Nowego Tomyśla, przyczyny wypadku bada też nowotomyska policja. Droga jest zamknięta dla ruchu, kierowcy korzystają z objazdu przez Kozłowo. Według służb tak będzie co najmniej do godziny 18.00.

https://www.facebook.com/ospksrggrodziskwlkp/posts/5753509464677516

Podziel się:

Ostatnio dodane: