Wielkopolska: Poszukiwany listem gończym zatrzymany. Bo przechodził na czerwonym świetle

zatrzymany fot. policja Piła

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego wylegitymowali mężczyznę, ponieważ przeszedł przez przejście dla pieszych mimo że miał czerwone światło. I okazało się, że jest poszukiwany listem gończym.

9 września tuż przed południem policjanci patrolowali ulicę Bydgoską. I to właśnie tam zauważyli, jak mężczyzna zignorował sygnalizację świetlną i przeszedł przez przejście na czerwonym świetle.
– Mundurowi zareagowali na popełnione wykroczenie i podjęli próbę legitymowania – wyjaśnia st. sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji. – W jej trakcie mężczyzna wielokrotnie podawał fałszywe dane i próbował ukryć swoją tożsamość. Funkcjonariusze ostatecznie potwierdzili tożsamość 39-letniego pilanina. Okazało się, że zachowanie mężczyzny było celowe, ponieważ był on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze jednego roku i dwóch miesięcy.

39-latek został zatrzymany i trafił do aresztu, a dodatkowo odpowie również za popełnienie dwóch wykroczeń: wprowadzenia w błąd funkcjonariuszy oraz przejścia przez jezdnię na czerwonym świetle.