Wielkopolska: Ponad sto czterdzieści zarzutów dla podejrzanej o handel narkotykami

Policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

37-letnia mieszkanka powiatu leszczyńskiego usłyszała ponad 140 zarzutów, w tym zarzuty handlu i posiadania narkotyków na skalę wręcz hurtową. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

Gostyńscy funkcjonariusze rozpoczęli pracę nad sprawą sprzedaży dużych ilości narkotyków w mieście na początku lipca.
„Działania operacyjne policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu doprowadziły do 37-letniej kobiety z powiatu leszczyńskiego, która sprzedała marihuanę gostyniakowi” – informują policjanci. – „W mieszkaniu kobiety policjanci zabezpieczyli około 80 gramów substancji psychotropowych m. in. metamfetaminy”.

Jednak kryminalni byli przekonani, że kobieta prowadzi działalność na znacznie większą skalę niż jednorazowa, okazjonalna sprzedaż. Postanowili więc kontynuować działania operacyjne – i wkrótce okazało się, że mieli rację. Zebrali dowody na to, że kobieta handlowała amfetaminą i metamfetaminą na terenie powiatu gostyńskiego, krotoszyńskiego, rawickiego i leszczyńskiego. Do pierwszej sprzedaży narkotyków, doszło w grudniu 2021 roku, a ostatniej w czerwcu 2022 roku.

„Dzięki mocnemu materiałowi dowodowemu, który zebrali kryminalni, pod koniec września 37-letnia kobieta usłyszała 140 zarzutów udzielania substancji narkotycznych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz zarzut posiadania substancji psychotropowych w ilości blisko 80 gramów” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu. – „Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzanej grozi do 10 lat pozbawienia wolności”.

Podziel się: