Wielkopolska: Pomoc od wojewody w czasach epidemii

wojewoda Łukasz Mikołajczyk Fot. WUW
Pomoc dla 600 osób, wsparcie psychologiczne dla 50 i obiady dla dzieci, które do tej pory jadły je w szkołach. Służby wojewody wielkopolskiego na bieżąco monitorują sytuację związaną z opieką nad osobami przebywającymi w kwarantannie z powodu zagrożenia koronawirusem.

Około 600 osób każdego dnia korzysta ze wsparcia pracowników OPS. Pomoc dotyczy wydawania posiłków, artykułów żywnościowych czy higienicznych. Średnio około 50 osób dziennie korzysta z pomocy psychologicznej oferowanej przez Ośrodki interwencji Kryzysowej. Pracownicy OIK udzielają także wsparcia interwencyjnego. Oprócz ośrodków pomocy całodobowe wsparcie oferują kombatantom także żołnierze 12 Brygady WOT w zakresie zakupów, realizacji recept itp.

Wiele gmin w Wielkopolsce uruchomiło także dodatkowe kanały pomocy dla osób starszych i samotnych. Wsparcie w tym zakresie zaoferowały organizacje pozarządowe, harcerze i grupy wolontariackie.

Wojewoda monitoruje również system pomocy żywnościowej dla dzieci, które dotąd korzystały z posiłków w szkołach w ramach rządowego programu „Posiłek w domu i szkole”, zwracając uwagę na potrzebę zabezpieczenia posiłków pomimo zamkniętych szkół.

Łukasz Mikołajczyk w nawiązaniu do rekomendacji głównego inspektora sanitarnego apeluje o rygorystyczne przestrzeganie zasad ochrony sanitarnej osób przebywających w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych i Domach Pomocy Społecznej.

WUW, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: