Wielkopolska: Pomoc dla kultury. Inwestycyjna

15 marca ruszył nabór wniosków w nowym, pilotażowym programie “Kulisy kultury” samorządu Wielkopolski. O wsparcie z niego mogą się starać lokalne samorządy, które chcą poprawić lub rozbudować swoją infrastrukturę kulturalną.

– To nasza kolejna propozycja wsparcia, dedykowana sferze kultury w regionie – wyjaśnia Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego. – Tym razem kierujemy ją do samorządów gmin i powiatów, które prowadzą lokalne ośrodki kultury. Program ma służyć poprawie warunków funkcjonowania domów i centrów kultury w małych miastach i miejscowościach naszego województwa. Tym, dla których każdy finansowy zastrzyk jest na wagę złota. W tym roku zarezerwowaliśmy w budżecie województwa na ten cel 3 mln zł. Maksymalna kwota dofinansowania to 100 tys. zł. Zakładamy, że program „Kulisy kultury” będzie programem wieloletnim.

Środki z „Kulisów kultury” mogą być przeznaczone na remont lub rozbudowę miejsc na koncerty, spektakle czy wystawy sztuki. Samorząd może się więc starać o tę dotację, jeśli chce na przykład wyremontować swój ośrodek kultury lub adaptować jakiś budynek na ten cel. Nie można się natomiast starać o wsparcie na gromadzenie czy udostępnianie książek i muzealiów.

Warunkiem przyznania środków jest to, by wyremontowany lub przebudowany za nie obiekt służył kulturze co najmniej 5 lat. Trzeba podkreślić, że program nie dotyczy budowy nowych obiektów.

Nabór wniosków trwa do 30 kwietnia, a Sejmik Województwa Wielkopolskiego zaplanował zatwierdzenie przyznanych pieniędzy na lipcowej sesji.

Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się na jego stronie.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze