Wielkopolska: Politechnika Poznańska zaprasza na Piknik lotniczy

Piknik lotniczy fot. Politechnika Poznańska

Atrakcje na ziemi i na niebie, w tym słynna grupa Żelazny – Politechnika Poznańska zachęca do wzięcia udziału w Pikniku lotniczym na lotnisku w Kąkolewie pod Grodziskiem Wielkopolskim. Wydarzenie jest imprezą towarzyszącą Nocy Naukowców.

Wszystko odbędzie się w sobotę 1 października, w godzinach od 12.00 do 17.00. Kampus Kąkolewo to lotnisko Politechniki Poznańskiej, które właśnie rozpoczęło działalność.
„W zlokalizowanej na terenie lotniska w powiecie grodziskim przestrzeni naukowcy będą prowadzić prace badawcze i rozwojowe, ukierunkowane na innowacyjne rozwiązania w zakresie Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych, Bezzałogowych Statków Powietrznych i Załogowych Statków Powietrznych” – wyjaśnia Politechnika Poznańska. – „To jednocześnie miejsce, gdzie na nowoczesnym sprzęcie uczą się piloci i studenci Politechniki Poznańskiej”.

Podczas Pikniku lotniczego atrakcji nie zabraknie dla nikogo, bez względu na wiek, jak zapewniają organizatorzy. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w konkursach i spotkać się z legendarnym Dusty z filmu animowanego „Samoloty”. Nieco starsi – podziwiać modele pojazdów ścigających się w zawodach Formuły Student, które pokażą studenci z PUT Motorsport i naukowcy Politechniki Poznańskiej. A ponieważ to wydarzenie Nocy Naukowców – to swoje dokonania zaprezentuje także… Ośrodek Badań Robotów Kosmicznych.

Poza tym będzie można podziwiać pokazy akrobacyjne, wziąć udział w licznych konkursach, a także z bliska podziwiać samoloty członków słynnej grupy Żelazny.W hangarach można zobaczyć także repliki samolotów Fokker D.VII, które były samolotami przejętymi przez Powstańców Wielkopolskich na lotnisku Ławica.

Podziel się: