Wielkopolska: Policyjny pościg za skradzionym kamperem

policja fot. policja Międzychód

Funkcjonariusze z Międzychodu przez Kamionnę i Gralewo ścigali 21-letniego kierowcę kampera skradzionego w Niemczech. Po krótkim pościgu kierowca został zatrzymany. Na razie dostał mandat, ale czeka go rozprawa przed sądem.

22 sierpnia na terenie Niemiec został skradziony kamper Fiat Ducato. Jak informuje Głos Wielkopolski, Międzychodzcy policjanci jeszcze tego samego dnia otrzymali informację, że pojazd może trafić do Polski, więc rozpoczęli obserwację przejść granicznych.

23 sierpnia patrol zauważył poszukiwane auto na drodze krajowej nr 24, choć miało zmienione tablice rejestracyjne. Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania, ale on zaczął uciekać. Skręcił w okolice Kamionny, a później Gralewa, jednak policjanci nie stracili go z oczu i po krótkim pościgu zatrzymali w lesie. Kierowcą okazał się 21-letni Polak.

Zatrzymany od razu dostał mandat w wysokości 3 tysięcy zł za zmianę tablic rejestracyjnych, a czeka go jesz cze rozprawa przed sądem: nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, prawdopodobnie usłyszy też zarzut paserstwa.