Wielkopolska: Policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym

owczarek niemiecki fot. policja Jarocin

Kryminalni z jarocińskiej komendy zatrzymali 45-latka mężczyznę, który uchylał się od wyroku za granicami Polski. Dwa lata temu został skazany za znęcanie się nad psem rasy owczarek niemiecki.

„Mężczyzna pozostawił psa na opuszczonej posesji i rażąco zaniedbał poprzez brak stałego dostępu do wody, pożywienia i odpowiedniego schronienia” – wyjaśniają jarocińscy policjanci. – „Zwierzę zostało zabezpieczone przez pracowników Schronisko dla Zwierząt w Radlinie, a mężczyzna usłyszał usłyszał zarzut znęcania się nad czworonogiem”.

Jednak mężczyźnie udało się uniknąć odpowiedzialności za swój czyn, ponieważ uciekł za granicę i tam przebywał do końca ubiegłego miesiąca.
„Pod koniec lipca br. policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie ustalili, że mężczyzna wrócił do kraju i wytypowali aktualne miejsce pobytu osoby” – informują funkcjonariusze. – „W sobotę około godz. 16.30 w Radlinie funkcjonariusze zatrzymali samochód, którym poruszał się 45-latek. Po zmianie środka transportu na oznakowany radiowóz poszukiwany został dowieziony do jarocińskiej komendy”.

Mężczyzna został już przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi wymierzona mu karę 4 miesięcy więzienia.

Podziel się: