Wielkopolska: Policjanci zatrzymali 170 osób!

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

170 osób – tyle osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali pilscy policjanci od początku wakacji. I to nie tylko w Polsce. Ponad 10 osób zostało zatrzymanych w Holandii, Niemczech i Hiszpanii.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pile przeprowadzili wiele akcji poza swoim regionem działania – w ramach Europejskich Nakazów Aresztowania oraz międzynarodowej współpracy zostało zatrzymanych ponad 10 osób, które ukrywały się na terenie Holandii, Niemiec, a nawet Hiszpanii. Zatrzymań dokonywali też w Polsce: na terenie Poznania, Szczecina, Koszalina, Darłowa, a nawet Drzewoszewa. W tej ostatniej miejscowości podczas sierpniowego wypoczynku został zatrzymany 22-letni mężczyzna, który był poszukiwany listem gończym do odbycia kary kilku miesięcy pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa narkotykowe.

– Najdłużej ukrywał się 49-latek, który był poszukiwany od 2013 roku – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z KPP Piła. – Operacyjne działania prowadzone przez pilskich kryminalnych doprowadziły do jego skutecznego zatrzymania podczas pobytu w jednym ze świnoujskich hoteli. Teraz najbliższe dwa lata mężczyzna spędzi w zakładzie karnym za przestępstwo prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających.

Podziel się: