Wielkopolska. Policjanci ostrzegają: coraz młodsze dzieci sięgają po narkotyki!

Policja fot. ilustracyjne Sławek Wąchała

„Po środki odurzające sięgają ludzie młodzi, a nawet dzieci!” – informują wągrowieccy stróże prawa. Tylko w czerwcu przeprowadzali 6 interwencji, z czego 3 wobec czworga dzieci w wieku 14-16 lat, które posiadały amfetaminę i metamfetaminę.

Jak dowodzą doświadczenia policji, młodzi ludzie eksperymentują z używkami najczęściej w wakacje, kiedy brak obowiązku szkolnego sprzyja spotkaniom w rówieśniczym towarzystwie. A wtedy rodzą się różne pomysły.

„W samym miesiącu czerwcu policjanci przeprowadzali 6-krotnie interwencje związane z posiadaniem narkotyków” – informuje wągrowiecka policja. – „Cztery takie interwencje w Wągrowcu przeprowadził patrol z przewodnikiem psa służbowego. Z tych działań rodzi się jeden wniosek, że po środki odurzające sięgają ludzie młodzi, a nawet dzieci! Trzykrotnie w różne dni czerwca policjanci interweniowali łącznie wobec czworga dzieci w wieku 14-16 lat, przy których ujawniali, jak wstępnie wskazały narkotestery – amfetaminę i metamfetaminę”.

W czerwcu wągrowieccy policjanci ujęli więcej osób nieletnich posiadających narkotyki (4 osoby), niż znajdujący się pod wpływem alkoholu (3 osoby)! Narkotyki zostały zabezpieczone, a nieletni odebrani z komendy przez rodziców. Sprawy trafią do sądu rodzinnego.

Policjanci jednak zwracają się z apelem do rodziców, by bardziej interesowali się tym, gdzie i z kim przebywają i na co wydają kieszonkowe ich pociechy.
„Nie łudźmy się również że biały proszek w woreczku znaleziony w kieszeni to sproszkowana aspiryna” – ostrzegają. I radzą, żeby rodzice, jeśli mają wątpliwości, kupili w aptece narkotester i stosowali w razie podejrzeń, aby mieć pewność, czy syn albo córka nie są pod wpływem narkotyków. A w przypadku gdyby wykryli narkotyki – natychmiast udali się po pomoc do miejskiego lub gminnego ośrodka profilaktyki uzależnień.

Podziel się: