Wielkopolska: Policjanci kontrolowali kierowców. Prawie 1000 wykroczeń!

995 wykroczeń i 24 kierowców, którzy stracili prawo jazdy – to efekt działań kontrolno-pomiarowych pod kryptonimem „Kaskada” prowadzonych wczoraj w całej Wielkopolsce.

Policyjne patrole sprawdzały stosowanie się przez kierujących do obowiązujących przepisów, w szczególności kontrolowali prędkość i stan trzeźwości kierowców. Głównym celem działań było ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach. 24 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h, straciło wczoraj swoje prawo jazdy. Policjanci odnotowali też 995 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości.

Nadmierna prędkość, brawura oraz łamanie przepisów ruchu drogowego to nadal główne przyczyny najtragiczniejszych wypadków. Wczorajsze działania miały na celu zdyscyplinowanie kierowców i ograniczenie takich zdarzeń.

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi z przepisami, w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), policjant obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do starosty, który wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu tego dokumentu na 3 miesiące.

KWP, el