Wielkopolska: Policja zatrzymała podejrzanych o kradzież paliwa. Już usłyszeli zarzuty

kradzież paliwa fot. policja Piła

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież z włamaniem do zbiornika paliwa ciężarówki. Sprawcy zostali spłoszeni z miejsca przestępstwa, ale jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali podejrzanych.

Do kradzieży doszło 31 sierpnia bieżącego roku na terenie gminy Łobżenica, jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Pile. Pracownicy firmy, do której należy okradziona specjalistyczna ciężarówka z paliwem, zauważyli podejrzane osoby, które na ich widok uciekły w pobliskie zarośla. Gdy zorientowali się, że doszło do kradzieży paliwa, wezwali policję.

„Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku, którzy potwierdzili zgłoszenie” – informuje KPP w Pile. – „Sprawcy uszkodzili zabezpieczenie wlewu zbiornika, z którego następnie dokonali kradzieży 30 litrów oleju napędowego”.

Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia wytypowali podejrzanych o tę kradzież i zatrzymali ich – to 29-letnia kobieta oraz 26-letni mężczyzna. Obojgu podejrzanym za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.