Wielkopolska: Policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo

Stołężyn fot. policja Wągrowiec

22-letni mieszkaniec powiatu nakielskiego jest podejrzany o zabójstwo 75-letniej kobiety i 49-letniego mężczyzny w Stołężynie. Został już zatrzymany przez policję i usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Przypomnijmy: 27 lipca około godziny 11.00 policjanci otrzymali powiadomienie o znalezieniu ciał 75-letniej kobiety i jej 49-letniego syna w ich domu w Stołężynie. Znalazł ich syn kobiety, który wybrał się z wizytą do matki i brata.

„Policjanci przybyli na miejsce szybko ustalili, że zgon miał charakter nagły spowodowany najprawdopodobniej odniesionymi ranami” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu. – „Natychmiast rozpoczęto czynności wykrywcze. Na miejsce została wysłana grupa dochodzeniowo-śledcza, wsparta funkcjonariuszami z Labolatorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, którzy pod nadzorem Prokuratora Rejonowego zabezpieczali ślady, które pozwoliłyby na ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia i przyczyny śmierci kobiety i jej syna”.

Jednocześnie wągrowieccy funkcjonariusze nawiązali współpracę z policjantami Komisariatu Policji w Kcyni. „Pojawiły się fakty, które mogły wskazywać na potencjalnego sprawcę zabójstwa” – wyjaśnia wągrowiecka policja. – „Dalsze czynności wykrywcze i kolejno zabezpieczane ślady naprowadziły policjantów na 22-letniego mieszkańca gminy Kcynia – bratanka i wnuka ofiary. Zebrane dowody dały podstawę do zatrzymania mężczyzny. Wczoraj po południu został on zatrzymany w Żninie, stamtąd został doprowadzony do wągrowieckiej jednostki Policji. Dalsze czynności pozwoliły na ustalenie przebiegu zdarzeń i postawienie zarzutu podwójnego zabójstwa. Mężczyzna złożył wyjaśnienia pokrywające się z ustaleniami śledczych”.

Za podwójne zabójstwo podejrzanemu grozi kara dożywotniego więzienia. Śledczy nie podają motywu działania sprawcy.

 

Podziel się: