Wielkopolska: Policja zatrzymała podejrzanego o udział w zabójstwie dziennikarza z Niderlandów

zatrzymanie podejrzanego fot. CBŚP

Policjanci CBŚP we współpracy z policją niderlandzką zatrzymali mężczyznę ściganego Europejskim Nakazem Aresztowania i podejrzanego o współudział w zabójstwie dziennikarza w Amsterdamie oraz udział w grupie przestępczej.

„Policjanci z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej i Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, przy wsparciu funkcjonariuszy z Zarządu w Poznaniu CBŚP, zatrzymali 30-letniego mężczyznę” – informuje zespół prasowy CBŚP. – „Działania przeprowadzono na terenie Ostrowa Wielkopolskiego we współpracy z policją niderlandzką, której funkcjonariusze brali udział w czynnościach z zatrzymanym na terenie Polski. Wsparcia udzielili także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim”.

Zatrzymany mężczyzna jest podejrzany o współudział w zabójstwie niderlandzkiego dziennikarza śledczego Petera R. de Vriesa, do którego doszło w lipcu 2021 roku w Amsterdamie. Nieznani sprawcy strzelili do niego, gdy wyszedł ze studia telewizyjnego, ciężko go raniąc. Po kilku dniach zmarł w szpitalu. Według niderlandzkiej policji powodem zabójstwa miały być materiały dziennikarza, w których demaskował działania świata przestępczego Niderlandów.

Zgodnie z ustaleniami niderlandzkiej policji w zabójstwie mieli brać udział Polacy. Dwaj już zostali zatrzymani: jeden z nich miał prowadzić samochód w czasie zabójstwa, drugi miał być zleceniodawcą. Teraz w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymano kolejnego podejrzanego w tej sprawie.

Mężczyzna jest także podejrzany o udział w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, a funkcjonariusze znaleźli przy nim amfetaminę. Wobec niego zostanie wszczęta procedura ekstradycyjna do Królestwa Niderlandów, gdzie stanie przed sądem.

Podziel się: