skradzione samochody fot. policja

Wielkopolska: Policja zatrzymała gang złodziei

Kradli wyłącznie drogie samochody, w tym luksusowe kampery o wartości ponad 250 tys. zł – do tej pory policjanci doliczyli się ponad stu skradzionych aut. Dziewięciu podejrzanych, w tym szefowie gangu, zostało tymczasowo aresztowanych.

W 2017 roku policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zdobyli informacje o złodziejach kradnących samochody poza granicami Polski. Wśród nich byli multirecydywiści, karani i notowani w rejestrach sądowych oraz policyjnych. Ze względu na rozmiar sprawy i międzynarodowy charakter w śledztwo włączyli się policjanci z KWP w Poznaniu oraz Prokuratura Krajowa w Poznaniu.

Policjanci, którzy rozpracowywali grupę, wykryli, że członkowie gangu wywodzili się z kilku województw: Dolnego Śląska, Wielkopolski, z województwa lubelskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego. Na czele grupy stali dwaj mężczyźni z powiatu zgorzeleckiego. Pozostali zajmowali się kradzieżami samochodów i ich transportem do paserów. Współpracował z nimi także fałszerz, który przygotowywał tabliczki znamionowe do legalizacji pojazdów na terenie Polski. Samochody były głównie kradzione na terenie Niemiec, Austrii, Czech.

Na podstawie materiałów dowodowych i w uzgodnieniu z Prokuraturą Krajową zaplanowano finał sprawy: w jednym czasie stu trzydziestu policjantów tworzących trzydzieści cztery zespoły, wkroczyło do wytypowanych mieszkań i obiektów. Podczas przeszukań zabezpieczyli dwadzieścia osiem samochodów, motocykl, skuter wodny, gotówkę i sprzęt służący do kradzieży pojazdów.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kierowania nią, kradzieży samochodów i paserstwa. Sąd na wniosek policji i prokuratury aresztował dziewięciu podejrzanych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

KWP, el

kampery

Grupę złodziei kradnących kampery i inne samochody zatrzymali policjanci z Wielkopolski. Dziewięciu podejrzanych w tym szefowie gangu zostali tymczasowo aresztowani. Na swoim koncie mogą mieć nawet 170 skradzionych aut.Więcej info – https://bit.ly/2ZDeKdEfot. Michał Czubak/Tydzień Ziemi Śremskiej

Opublikowany przez Wielkopolska Policja Wtorek, 15 września 2020

 

 

Dodaj komentarz

avatar